Florbal Náměšť

S příchodem jara se rozjely i každoroční soutěže pořádané dětskými domovy. Rádi se účastníme, pokud je pořádající domov v rozumném dojezdu a zároveň taky pokud jsme schopni sestavit tým. I mezi našimi dětmi je populární florbal a někteří navštěvují ve svém volném čase sportovní kroužky s touto tématikou. Proto jsme přijali nabídku na Florbalový turnaj od Dětského domova Klubíčko do Náměště nad Oslavou. V neděli 7.4.2024 ráno jsme si přivstali a vydali se na cestu. V počtu 7 hráčů, řidič a paní vychovatelka Lovečková. Nachystali si dresy, vybavení, velkou svačinu a vyrazili jsme.
Cesta byla skoro bezproblémová. Kluci se bavili počítáním zajíců, kteří nám hopsali přes silnici. Obzvláště ten obrovský, ten stál za to (byla to srnka 😉). Těsně před Náměští jsme museli udělat malou zdravotní přestávku, ale tak už to bývá. Hlavní bylo, že jsme dorazili včas. Byli jsme jedním ze sedmi družstev a hrálo se každý s každým. A tak se nám podařilo 2x vyhrát, 2x remíza a 2x prohra. Prostě zasloužené 4. místo. Zároveň jsme ale získali pro jednoho hráče ocenění nejlepší střelec.
Cesta zpět byla sice únavná, na duben nezvyklé horko a auto bylo vyhřáté, ale odjížděli jsme spokojení a bramborovou medailí v podobě plného tácku cukrářských brambor.