Okurková liga

Dětský domov pořádal Okurkovou ligu. Dozvuky covidového období jsou znát a nejspíš to ještě chvíli bude trvat, než se vše vrátí do svých kolejí. Snažíme se o to i my, a když je nyní možnost společného setkávání se, Dětský domov ve Znojmě v zastoupení panem Zdeňkem Frankem dne 27.5.2023 zorganizoval pro okolní dětské domovy 1. ročník v Okurkové ligy ve florbalu. Účast byla velmi dobrá. Přijeli k nám děti z Budkova, Jemnice, Hrotovic, Náměště nad Oslavou a Senožat. Na úvod každý z účastníků obdržel pití a bagety, které připravily naše vychovatelky. Za přispění města Znojma a velkého počtu dobrovolníků z řad rozhodčích (A. Kylián a J. Ochman), zapisovatelky (K. Hadžegová a E. Herzigová) turnaj proběhl ve sportovní hale F.J. Curie, kde P. Podaný z Cafe Hall přispěl s občerstvením pro dospělé.
Po odehrání všech utkání vyhlášení výsledků spolu se zahradní párty s diskotékou probíhalo pak na „Hakence“ – na zahradě vedle jedné z budov patřící pod dětský domov.
Děti se velmi snažily a celý den si užily. Na prvním místě se umístil Dětský domov Klubíčko, na druhém Znojmo a na třetím místě Budkov.
Dále byly sestaveny dvě družstva z mladších dětí, které sice kromě sportu zápolily i s pravidly, rozhodně ale byly z hry nadšené a byla to pro ně motivace do dalších let. Taky byl vyhlášen nejužitečnější hráč a nejmladší hráčka.
Odměnou kromě pohárů, plaket a medailí byly pro děti věcné ceny a výborné občerstvení v podobě neuvěřitelných 160 ks hamburgerů, o které se postaral vychovatel M. Pokorný se svým týmem. Oceněn byl i doprovod výherního družstva, který obdržel velkou sklenici okurek. Jako zákusek posloužily různé buchty a řezy, které napekly také naše vychovatelky. Všem, kteří se podíleli na akci, velmi děkujeme a budeme se těšit na další ročníky.

Anita Tučková, ředitelka DD Znojmo