Ozdravný lyžařský pobyt Harrachov 26.1.-1.2. 2019

Před devátou hodinou ranní jsme odjeli v počtu 17 dětí a 7 dospělých na lyžařský ozdravný pobyt. Cestou jsme ještě vyzvedli děti a vychovatele z Dětského domova Jemnice a Budkova, kteří s námi byli ubytovaní ve stejném hotelu Tesla, obývali patro nad námi.
Po příjezdu jsme rozdělili pokoje a ubytovali se. V hotelu nás přivítali výborným obědem. Posilněni jsme vyrazili na procházku, kdy jsme poznali sjezdovky, dráhy na bobování a možnosti trávení volného času. Nejen děti si užívaly zdejší krásu a množství sněhu.
Hned druhý den ráno se předvedli všichni lyžaři na svahu. Sjížděla se Černá hora, kterou jsme měli hned vedle hotelu. Odpoledne už strejdové učili první zájemce o lyžování. Tety se střídaly v lyžování, kdy dohlížely na lyžaře a jejich pokroky na svahu nebo hlídaly bobaře.
Měli jsme možnost vyzkoušet i běžky, nahlédnout do lyžařského muzea SKI MUSEUM, kde byly k vidění první typy lyží, sání, obleků, poháry, odznaky, apod. I letos jsme se nenechali zahanbit a zavítali jsme k Mumlavským vodopádům.
Každý večer probíhalo hodnocení a plánování na další den. Ve chvílích odpočinku jsme kreslili, zpívali, tančili a sledovali pohádky. Večer na nás dohlížely noční tety. Pochvalu si zaslouží starší děti, které pomáhaly vychovatelům s těmi mladšími. Všem se ozdravný pobyt líbil a těšíme se na příště.

Bc. Jitka Kůřilová
13.2.2019