Co nového nás čeká Na Návrší

Až se projdete poklidnou ulicí Na Návrší, určitě vaši pozornost upoutá svým vzhledem nově upravená budova Dětského domova Znojmo. Od května loňského roku do kolaudace 22. 5. 2020 prodělala totiž kompletní přestavbu, během níž byl zachován její původní ráz, takže zcela zapadne mezi okolní prvorepublikové vily. Všudypřítomná zeleň působí uklidňujícím dojmem a navozuje atmosféru radosti a pohody.
Investorem se stal vlastník a zřizovatel objektu Jihomoravský kraj a celkové náklady
byly vyčísleny na 12 775 000 Kč. Projekt vypracoval Ing. Aleš Čeleda, technický dozor vykonával Ing. Ladislav Křemeček ze Znojmoinvesty a zhotovení provedla firma Renov, spol. s r. o. K realizaci rekonstrukce došlo za současné ředitelky Mgr. Anity Tučkové, ale první myšlenka už patřila jejímu předchůdci Mgr. Antonínu Nachtneblovi. Zajistit finanční prostředky většího rozsahu není totiž vůbec
jednoduché, což se nakonec zřizovateli podařilo, a proto mu také patří velké poděkování za vynaložené úsilí a všechny kroky, které musel podniknout.
Během stavebních úprav našly děti útočiště v ubytovně na náměstí Otmara Chlupa.
Stalo se tak zásluhou pochopení rady města Znojma a starosty Jana Groise, MBA.
V současné době již probíhá stěhování dětí dvou rodinných skupin do staronového prostředí, kde setrvají do konce června a poté nastoupí na zdravotně relaxační pobyty na letních táborech a chatě na Vranově. Tety i strejdové mají v tyto dny více práce, neboť stěhování zabere řadu dní při plném chodu zařízení. Zaslouží si tedy naše uznání a poděkování. Děti se mohou těšit na moderní vybavení celého areálu, 2 – 3 lůžkové ložnice a prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem. V přilehlém dvorku s hřištěm si jistě zasportují a všestranně se zabaví. Až se všude objeví hračky, dětské výrobky a obrázky na stěnách, všechno výrazně obživne a rozzáří atmosféru.
Paní ředitelka se určitě bude cítit spokojená v nově vybavené ředitelně, stejně tak i ostatní personál ve svých pracovnách.

Mgr. Petr Čtveráček
Znojmo 15. června 2020