Setkání s dopravní policií České republiky

Nebylo to poprvé a jistě také ne naposled, co se děti z Dětského domova ve Znojmě setkaly s příslušníky Policie ČR. Tentokrát se dlouho očekávaná akce uskutečnila v úterý 2. června v souvislosti s Mezinárodním dnem dětí. Jako vždy se děti těšily na pěkné zážitky a poučení. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. V areálu na Pražské ulici se jim věnovali dva příslušníci dopravní policie a také policejní mluvčí por. Mgr. Lenka Drahokoupilová.
Policejní auto s vybavením a houkačkou, to přece musí zaujmout každého! Všichni si ho také se zaujetím prohlédli. Následoval zajímavý výklad a nebyla nouze zvídavé dotazy. Došlo i na velmi vážná témata, jako jsou dopravní nehody a jejich tragické důsledky. Bez rozdílu věku by si je děti měly trvale zapamatovat a hlavně se ve svém dalším životě řídit důležitými pravidly. Značným rizikem a častým nešvarem je používání sluchátek a mobilního telefonu při pohybu v silničním provozu, proto je třeba se této neopatrnosti vyvarovat, i na přechodu pro chodce. Dále alkohol, nepřiměřená rychlost a předjíždění na nesprávném místě… Kdo z nich jednou sedne za volant, měl by si tato nebezpečí uvědomit. Ale i cyklisté mohou často také způsobit dopravní nehodu a zde bývají následky obzvláště tragické. Proto POZOR!
Setkání se pro děti mělo stát nejenom pobavením, ale i zamyšlením nad možnými riziky. Ta je třeba si uvědomovat a vyvarovat se jich. Takové akce výraznou měrou pomáhají při formování právního vědomí, které v naší školské soustavě mnohdy chybí.
V závěru děti obdržely drobné dárečky k Mezinárodnímu dni dětí. Mohou jim připomínat pěkné zážitky s policií.

Mgr. Petr Čtveráček